שאלות ותשובות

כל מה שחשוב לדעת על אנרגיה סולארית

מידע כללי

מה היא אנרגיה סולארית?

השמש מייצרת אנרגיה כבר מיליארדי שנים. אנרגיה סולארית היא אנרגיה שמקורה בקרינת השמש. מתקני אנרגיה סולארית ממירים את הקרינה הזו לחשמל בדרכים שונות. זוהי אנרגיה בטוחה, מתחדשת שאינה פוגעת בסביבה – בניגוד לאנרגיה המופקת מניצול משאבי טבע מתכלים ומזהמים, כגון פחם)

איך זה עובד?

כדי להפיק אנרגיה סולארית, מותקנים על גגות ומשטחים מסוגים שונים – פאנלים הקולטים את קרינת השמש. הממירים הופכים את קרינת השמש- לחשמל. החשמל המופק בימי שמש, נאגר גם ללילות ולימים מעוננים, כך שהנכס עליו הותקנה מערכת סולארית מקבל אספקת חשמל מאנרגיה סולארית באיזון הרמוני כל השנה, ללא תקלות.

כמה שנים משתמשים באנרגיה סולארית - בארץ ובעולם?

ניצול אנרגיית השמש בישראל מוכר משנות החמישים, כשפותחו דוודי השמש. כיום, ידוע ש- 90% מהבתים בארץ משתמשים בדוודי שמש. ייצור אנרגיה סולארית היא מגמה שקיבלה תאוצה בשני העשורים האחרונים והיא ירוקה וחסכונית – בדיוק כמו דודי השמש.

למה זה טוב לסביבה?

אנרגיה סולארית מחליפה את התהליך המזהם של הפקת חשמל בתחנות כח ישנות. היא נחשבת לאנרגיה ירוקה, שלא מזהמת כלל, שטובה למי שחשוב לו לשמור על הסביבה ולבנות עתיד טוב יותר לכולנו, מעבר לחיסכון המשמעותי.

מה החיסרון באנרגיה סולארית?

המגבלה היחידה שיש לאנרגיה סולארית היא העובדה שהיא נוצרת רק כשהשמש זורחת. אבל מכיוון ששעות השמש בישראל כל כך רבות –מיוצר בהן חשמל הנשמר כעודפי קרדיט ללקוח. אלו מוזרמים לחברת חשמל ושם זה נצבר עבורו ללילות, לימים מעוננים – ואפילו מעבר לכך, כך שמגבלה זו לא משפיעה על הצריכה.

למי מומלץ לעבור לאנרגיה סולארית?

כל מי שיש בבעלותו נכס פרטי או עסקי ורוצה להפסיק לשלם עבורו חשבון חשמל או לחילופין לייצר הכנסה נוספת. קל.

מה צריך לעשות כדי לעבור לאנרגיה סולארית?

מרגע שתיצרו איתנו קשר, ילווה אתכם איש מקצוע מנוסה בכל השלבים: בדיקת היקף החיסכון האישי, הדמיית מערכת, התקנת הפאנלים וחיבור לחברת חשמל. לאחר מכן, תוכלו ליצור קשר בכל שאלה ולקבל שירות מהיר ויעיל ב-25 שנות האחריות ואף מעבר לכך.

חיסכון

כמה כסף אחסוך עם מערכת סולארית?

אנרגיה סולארית נחשבת לחסכונית ביותר – שכן אנרגיית השמש היא ‘חינמית’ ומחליפה לחלוטין את חשבון החשמל. לאחר החזר ההשקעה הראשונית, החיסכון למשק בית הוא למעשה בגובה חשבון החשמל השנתי, המגיע בממוצע ל-10,000 ₪. רוצים לדעת בדיוק מה החיסכון שלכם?

מהן אפשרויות המימון?

חברת סינרג’י מאפשרת 100% מימון ועד 120 תשלומים, דרך בנק הפועלים וחברת “מימון ישיר”. תוכלו לבחור את המסלול הנוח והמתאים ביותר עבורכם.

תוך כמה זמן אחזיר את ההשקעה?

תנאי המימון וגובה ההחזר החודשי תלויים במסלול המימון שתבחרו. החדשות הטובות: כבר מהרגע הראשון,ללא מימון עצמי אתם מתחילים לחסוך כל חודש.

באמת לא צריך לשלם חשבון חשמל עם אנרגיה סולארית?

מכיוון שהמערכת הסולארית של סינרג’י יודעת להפיק חשמל המוזרם לרשת החשמל ונשמר כקרדיט גם ללילות ולימים מעוננים, היא מייתרת לחלוטין את השימוש בחברת החשמל ובתחנות הכח כמקור עיקרי לחשמל ביתי. מרגע שהתחברתם למערכת של סינרג’י, תפסיקו לשלם את חשבון החשמל לתמיד.

שקט נפשי

למה שאקנה מערכת סולארית דוקא מסינרגי' ?

היזמים שמאחורי סינרג’י מתמחים בהתקנת מערכות אנרגיה סולארית, עם ניסיון של עשר שנים ומאות לקוחות מרוצים. בשנים האחרונות חיברו מאות בתים ועסקים בישראל ובאירופה למערכות סולאריות, יצרו עבורם חיסכון מצטבר של עשרות מיליוני דולרים והשביחו את נכסיהם. סינרג’י עובדת עם חברות הפאנלים והממירים המובילות בעולם, ומייצרת מערכות בעלות סטנדרט גבוה של אמינות, איכות ובטיחות.

מה היתרון של סינרג'י לעומת חברות אחרות בארץ?

לסינרג’י ארבעה יתרונות מובהקים על פני כל המתחרים בארץ:

  • ניסיון מקצועי של עשר שנים בהתקנת מערכות סולאריות לבתים ולעסקים
  • גב פיננסי חזק ושיתופי פעולה עם הגופים המובילים בתחום, ביניהם חברת אלקטרה, חברת החשמל, בנק פועלים ו”מימון ישיר”
  • הסטנדרט הגבוה ביותר של מוצרי איכות ותקנים מחמירים
  • זמינות מיידית – מענה מיידי24/7 בוואטסאפ, בטלפון ופנים מול פנים בגישה חמה וסבלנית – עד לשביעות רצון מלאה
  • גישה עסקית-אנושית המתבטאת בכך שהחברה עושה הכל על מנת שללקוחות יהיה שקט נפשי מכל הבחינות

מה אם יהיו לי תקלות אחרי ההתקנה?

הסיכוי לכך הוא קטן כיוון שלמערכת הסולארית אמינות גבוהה מוכחת, אבל במידה ותהיה תקלה כלשהי, אנחנו זמינים 24/7. אם לא נצליח לסייע טלפונית, אנשי השירות שלנו יגיעו אליך תוך יום עסקים אחד.

לכמה זמן האחריות ומה היא כוללת?

האחריות על הפאנלים היא בין 25-30 שנים (תלוי בסוג הפאנלים שתבחרו). הממירים שבהם אנו משתמשים הם של חברת Solar Edge הישראלית,מובילת התחום בעולם, שמעניקה אחריות ושקט נפשי ל-20 שנה. לאחר 20 שנה ניתן לרכוש הארכת אחריות במחיר כדאי.

האם אוכל לדבר אישית עם אנשים שהתקינו בביתם מערכת סולארית?

בהחלט. נשמח לחבר ביניכם ותוכלו לשאול אותם ישירות כל שאלה

אין אותיות קטנות

זה לא יכער לי את גג הבית?

הפאנלים הסולארים שבשימוש סינרג’י הם האסתטיים ביותר הקיימים בשוק והם מונחים באופן הרמוני על גג הבית. בהדמיה שנשמח לעשות עבורכם בקלות, תוכלו לראות איך זה ייראה ולקבל החלטה.

שמעתי שההתקנה יקרה, זה נכון?

עלות ההתקנה היא חד פעמית ותלויה בגודל הגג ובתנאי שטח נוספים. אבל,מכיוון שהחזון של סינרג’י הוא לאפשר לכל בית בישראל לעבור בקלות לאנרגיה סולארית, אפשר להתקין את המערכת גם במימון מלא של בנק הפועלים וחברת “מימון ישיר”.

איזו תחזוקה נדרשת אחרי ההתקנה?

אחת לשנה נדרשת בדיקה חשמלית וקונסטרוקטיבית – ופעמיים בשנה יש לשטוף את המערכת (אבק מהפאנלים…).

טיפולים אלה מבוצעים על ידי החברה. אין לכם מה לדאוג – כבר אמרנו?

מה אם צריכת החשמל שלי תהיה יותר גבוהה ממה שהמערכת תייצר?

יכול להיות מקרה כזה (כששטח הגג הוא קטן למשל), ואז תוכלו למשוך את היתרה מחברת החשמל. חשוב להבין שהמערכת הסולארית מפיקה חשמל באיזון מושלם עם התצרוכת בבית. בכל שעות השמש, מופק חשמל שנאגר עבורכם כקרדיט ללילות ולימים מעוננים, כך שאין לכם כלל מה לדאוג לגבי היחס בין הצריכה לאספקת החשמל.

אז מה ההגדרה של מערכת היחסים שלי עם חברת חשמל?

המערכת הסולארית מותקנת באישור חברת חשמל ובתיאום מלא איתה. המערכת פועלת בסנכרון עם רשת החשמל הארצית, כך שאין מצב שבו אין בבית חשמל, אפילו לרגע אחד: במשך היום, המערכת מייצרת חשמל המוזרם לבית ועדפי החשמל מוזרמים לחברת חשמל. עודפים אלו נשמרים כקרדיט (יתרת זכות) ומוזרמים חזרה הביתה בלילות ובימים מעוננים. אם עודפי החשמל לא נוצלו הם מועברים אליכם בצורת תשלום מחברת החשמל (כן, כן – חברת חשמל משלמת לכם כסף על חשמל!)

האם המערכת הסולארית מפיצה קרינה?

האנרגיה הסולארית ירוקה ואינה מזיקה לסביבה מכל הבחינות: הן מבחינת שמירה על הכדור והן מבחינת שמירה על בני אדם, כיוון שהיא לא מייצרת קרינה כלל. היא בטוחה ומאושרת לשימוש על ידי מכון התקנים והמשרד לאיכות הסביבה.